Pěší turistika


Pěší turistické výlety jsou plánovány vždy po turistickém značení, start a cíl trasy je vždy v blízkosti nádraží ČD, popřípadě zastávky MHD, použití jiného dopravního prostředku se nevylučuje.

Vaňovský vodopád – 5 km

mapaco cestou uvidíte

start: OC Forum dolní stanice lanovky na Větruši – pokračujeme po zelené turistické značce na Vaňovský vodopád – dále po zelené do Vaňova po žluté turistické značce přes Masarykovo zdymadlo do cíle: Brná Osada MHD.

Vysoký Ostrý – hrad Střekov – 7 km

mapaco cestou uvidíte

autobusem MHD č. 9 na zástavku Novou Ves start: vydáme se po červené turistické značce na rozcestí Pod Vysokým Ostrým, dále pokračuje me po zelené naučné stezce přes Vysoký Ostrý, na zpěd do Nové Vsi, dále po červené na hrad Střekov. Z hradu je možné, vydat se na některou zastavku MHD ( Brná Osada, Pod hradem, Novosedlické náměstí).

Kalvárie – Kamýk – 9 km

mapaco cestou uvidíte

start: od nádraží ČD Libochovany se vydáme po žluté turistické značce až na vyhlídku Kalvárie, poté pokračujeme po zelené na zříceninu hradu Kamýk, a po modré na nádraží ČD Velké Žernoseky.

Komáří hůrka – hrad Kyšperk – 7 km

mapaco cestou uvidíte

start: Bohosudov Krupka dolní stanice lanovky – lanovkou na Komáří hůrku od horského hotelu se vydáme po modré turistické značce přes Fojtovickou pláň na zříceninu hradu Kyšperk a stále po modré k dolní stanici lanovky.

Bořeň – 6 km

mapaco cestou uvidíte

start: od nádraží ČD Bílina-Kyselka, po modré naučné stezce na horu Bořeň na zpět po zelené turistické zančce cíl: nádraží ČD Bílina Kyselka

Děčínský Sněžník – 10 km

mapaco cestou uvidíte

start: parkoviště u Hřebenové Boudy po červené turistické značce na stolovou horu a rozhlednu na Sněžníku, pokračujeme dále po čevené až na křižovatku s cyklotrasou 3017, návrat po cyklotrase k cíli: parkovišti u Hřebenové Boudy

Milešovka – 10 km

mapaco cestou uvidíte

start: od nádraží ČD Chotiměř po zelené dále po modré turistické značce na Milešovku, z vrcholu po červené dále po žluté turistické značce do cíle: nádraží ČD Bořislav.

Hora Říp – 9 km

mapaco cestou uvidíte

start: od nádraží ČD Ctiněves po červené turistické značce na vrchol hory Říp, z vrcholu po modré turistické zančce, přes Krabčice, Vesce do cíle: nádraží ČD Roudnice nad Labem.

Soutěskami k Pravčické bráně – 15 km

mapaco cestou uvidíte

start: od parkoviště Hřensko po žluté turistické značce k Soutěskám, to je romantická plavba na lodičkách řeky Kamenice. Edmundova soutěska a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko. Za poutavého vyprávění převozníka můžete svézt na pramicích hluboko v útrobách skal. Dále pokračujeme po žluté turistické značce Ke Strží, dále pak po modré na Mezní Louku, od hotelu Mezní Louka po červené turistické značce na Pravčickou bránu a dále po červené do cíle: parkoviště Hřensko.

Tiské stěny – 4 km

mapaco cestou uvidíte

Tento turistický výlet má start v Tisé ( z Ústí n.L. do Tisé využití cyklobusu tam 11:00 zpět 15:50). start: od kulturního dům v Tisá po červené turistické značce do skal, procházíme po skálách až k turistické chatě, na zpět po zelené naučné stezce. Vstupné na Tiské stěny 30 Kč pro dospělého a 15 Kč pro dítě.

Bastei Saské Švýcarsko (SRN) – 15 km

mapaco cestou uvidíte

start: autem z Děčín-Hřensko-Bad Shandou-Porschdorf-Rathen. od parkoviště pěšky po modré turistické značce přes most a hrad Bastei (skalní divadlo) dále po modré do Hohnstein za hotelem Hocksteinschänke po zelené zpět k autu.

TIP: Navštivte i rozhledny v Ústeckém kraji.